To już 10 lat, od kiedy powstał projekt pierwszego Kalendarza Fujifilm. Przez kolejne lata motywami przewodnimi były m.in. bajka, film, pin-up girls. Z wyjątkiem 2013 roku, kiedy bohaterami były azjatyckie dzieci, w kalendarzu zawsze występowały modelki, czasami w towarzystwie aktorów lub znanych sportowców.

10. edycję Kalendarza Fujifilm stworzycie Wy, a temat przewodni to ULICA. Konkurs na najciekawsze zdjęcie skierowany jest do użytkowników aparatów Fujifilm serii X. Zgłoszone zdjęcia powinny być zrobione aparatem serii X i dotyczyć życia ulicy.

Jury wybierze 12 najciekawszych zdjęć, które stworzą kolejne strony kalendarza. W skład jury wejdą:
  • Tomasz Lazar - fotograf,
  • Tomasz Sikora - fotograf,
  • Marcin Grabowiecki - Fotopolis.pl,
  • Robert Olech - Optyczne.pl,
  • Krzysztof Patrycy - Foto-Kurier,
  • Maciej Zieliński - Digital Camera Polska,
  • Krzysztof Basel, Fotobogia
Prezentacja kalendarza z udziałem autorów 12 zdjęć odbędzie się w grudniu br.

Aby zgłosić zdjęcie, należy się zalogować. Zdjęcia można zgłaszać do 23 listopada. Jedna osoba może zgłosić jedno zdjęcie.

Kryteria

Fotografie, na które czekamy, to coś więcej niż po prostu ulica. Zależy nam na pokazaniu ludzi i relacji między nimi, a także emocji. Ważne są kadry – im mniej oczywiste, tym lepiej.

W konkursie wezmą udział jedynie zdjęcia wykonane aparatem Fujifilm: XF1, XQ1, X-A1, X-M1, X-E1, X-E2, X-T1, X10, X20, X30, X100, X100S, X100T, X-S1, X-Pro1.

Projekt międzynarodowy

Konkurs na najciekawsze zdjęcie ulicy prowadzony jest także w Czechach i na Słowacji, krajach, które razem z Polską tworzą region Europy Środkowo-Wschodniej. Minimum 8 zdjęć jednak będzie pochodziło z konkursu ogłoszonego w Polsce. Zapraszamy do udziału!

Komentuj wgrane zdjęcia

Komentując, wygrywasz! W trakcie trwania konkursu rozdamy 10 toreb fotograficznych za najciekawsze komentarze do wgranych zdjęć. Aby dodać komentarz, nie trzeba się logować.

POWODZENIA!